Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP

Aktualności

 

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z GRUDNIOWYM WYDANIEM "BIULETYNU INFORAMCYJNEGO" NR 4 (61) 2016

STOWARZYSZENIA EMERYTÓW I RENCISTÓW POLICYJNYCH

 

 

 POSIEDZENIE DELEGATÓW OPS Z WOJ. MAZOWIECKIEGO

 W dniu 27 lutego 2017 r. w sali „Warszawskiej” PKIN odbyło się posiedzenie delegatów Obywatelskiego Parlamentu Seniorów woj. mazowieckiego na wniosek grupy inicjatywnej do utworzenia „Mazowieckiej Delegatury OPS” .

W posiedzeniu wzięli udział delegaci z służb mundurowych (Zdzisław Czarnecki, Zdzisław Pietryka, Marian Stankiewicz, Jan Kacprzak, Miłosz Biały, Stanisław Kalski oraz Jan Cała).

Czytaj więcej »

Posiedzenie Zarządu FSSM RP

  które odbyło się w dniu 19 stycznia 2017 r. w Warszawie. W posiedzeniu uczestniczyło 16 członków Zarządu Federacji na 24 oraz 40

Czytaj więcej »

PROTOKÓŁ z posiedzenia Prezydium Zarządu Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP

 W dniu 09 listopada 2015 r. odbyło się w Warszawie posiedzenie Prezydium Zarządu Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP. W posiedzeniu uczestniczyło 9 członków Zarządu Federacji na 10 oraz 7 osób w charakterze gości. Zdzisław Czarnecki, poinformował zebranych, że na sali jest kworum i decyzje podjęte przez Prezydium Zarządu są prawomocne.

Czytaj więcej »

Kolejna 14. integracyjno-turystyczna wycieczka przedstawicieli łódzkich środowisk FSSM RP

 Tradycyjnie z inicjatywy Zarządu Koła nr 2 , Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Łodzi, w dniu 8 stycznia 2016 r. została zorganizowana wycieczka integracyjno-turystyczna związana ze zwiedzaniem zaplecza technicznego międzynarodowego portu lotniczego w Łodzi im. Władysława Reymonta (dawniej i nadal oficjalnie Port lotniczy Łódź-Lublinek ) – międzynarodowy port lotniczy, zlokalizowany 6 km od centrum Łodzi. Działał nieprzerwanie od września 1925 roku do końca lat 50. Był ważnym węzłem komunikacyjnym w Polsce ,lecz z bliżej nieokreślonych powodów został zamknięty. 

Czytaj więcej »

REFLEKSJA HISTORYCZNA W REJONIE „OPERACJI ŁÓDZKIEJ 1914–1915” W SETNĄ ROCZNICĘ PIERWSZEJ WOJNY ŚWIATOWEJ W REGIONIE ŁÓDZKIM.

 Odbyło się kolejne, już dwunaste od 2010 r. koleżeńskie integracyjne spotkanie historyczno – turystyczne przedstawicieli łódzkich służb mundurowych. 

Zorganizowane zostało przez Zarząd Koła nr 2 im. gen. dyw. prof. dr med. Bolesława Szareckiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Łodzi, a w szczególności niestrudzonego organizatora takich spotkań kolegi płk. Stanisława Świerczyńskiego.

Czytaj więcej »

Indywidualna opieka domowa to dobry wybór dla Seniora Służb Mundurowych

 Przewiduje się, że w 2030 roku liczba Polaków po 65 roku życia wzrośnie z 4,8 mln do 8,5 mln. Ludzie w tym wieku stanowić będą 23% społeczeństwa, czyli prawie co 4 osoba będzie mieć co najmniej 65 lat.

Polacy przeciętnie żyć będą 77,6 lat, a Polki 83,3 lata.

Taka sytuacja demograficzna jest nieunikniona i będzie mieć określone konsekwencje.

Czytaj więcej »

Uniform Bowling 2014

 11 października 2014 roku odbyły się w Żerkowie I Międzynarodowe Mistrzostwa Służb i Klubów Mundurowych Uniform Bowling (kręgle). Członkowie Mundurowego Klubu Motorowego RP zagościli w zaprzyjaźnionym mieście już dzień wcześniej, a to z powodu odbywającego się przy okazji Mistrzostw posiedzenia Zarządu Głównego MKMRP. Zebranie to było niezwykle owocne. 

Czytaj więcej »

XXII OGÓLNOPOLSKI RAJD GÓRSKI SŁUŻB MUNDUROWYCH RESORTU SPRAW WEWNĘTRZNYCH KOTLINA KŁODZKA 2014

 Komisja Turystyki w resorcie spraw wewnętrznych w dniach 23-27 września 2014 roku zorganizowała XXII Ogólnopolski Rajd Górski Służb Mundurowych resortu spraw wewnętrznych  

Czytaj więcej »

VII KRAJOWY ZJAZD DELEGATÓW STOWARZYSZENIA EMERYTÓW I RENCISTÓW POLICYJNYCH

 W Soczewce koło Płocka odbył się w dniach 10-11 października VII Krajowy Zjazd Delegatów, który ocenił mijającą kadencję władz Stowarzyszenia, wybrał Prezesa, Prezydium, Zarząd Główny i Główną Komisję Rewizyjną oraz uchwalił zadania na kolejne 4 lata

Czytaj więcej »

Uniform Motor Rally 2014

 27 września 2014r. przy pięknej pogodzie w Toruniu na torze kartingowym obok stadionu żużlowego „Motoarena” odbyły się kolejne, już czwarte, doroczne Międzynarodowe Motorowe Mistrzostwa Służb Mundurowych Uniform Motor Rally 2014. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski i Prezydent International Police Motor Corporation Reinhard Moser z Austrii

Czytaj więcej »