• Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP
 • Krochmalna 32 lok. 35, 00-864 Warszawa
 • email: sekretariat@fssm.pl

Newsletter

Otrzymuj najpopularniejsze informacje na swoją skrzykę e-mail

Konta do wpłat

Składki i darowizny dla FSSM RP

07 1240 6074 1111 0010 3541 0710


Darowizny celowe na walkę
z represyjną ustawą emerytalną

13 1240 6074 1111 0010 7162 7880

POLECAMY

POLECAMY

Aktualności

 • sprawy emerytalne
 • 14 grudnia 2018

WNIOSEK DO PREMIERA W SPRAWIE WOJCIECHA RACZUKA

Przypadek kol. Wojciecha Raczuka, ciężko rannego w służbie milicjanta, którego bezprawnie objęła haniebna ustawa represyjna, jest dość powszechnie znany, a z pewnością znają go stali czytelnicy naszej strony. Kol. Raczuk był m.in. jednym z delegatów FSSM RP na Konferencję pod nazwą REPRESJE WOBEC EMERYTOWANYCH FUNKCJONARIUSZY I ŻOŁNIERZY W POLSCE, która odbyła się 28 lutego br. w PE w Brukseli, gdzie swoją historię osobiście opowiedział uczestniczącym w niej europosłom z całej Europy, wywołując tym samym ich niedowierzanie i jednoczesnie ogromne oburzenie nieludzkim wręcz traktowaniem przez państwo Polskie tych, którzy jej przez lata wiernie służyli.
W związku z nieskutecznością podjętych przez kol. Wojciecha Raczuka kroków prawnych o wyłączenie go spod działania ustawy represyjnej oraz jego wyjątkowo trudnej dzisiaj sytuacji życiowej, Prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych – Antoni Duda, Prezes Stowarzyszenia Generałów Policji RP - Adam Rapacki i  Przewodniczący ZG NSZZ Policjantów - Rafał Jankowski wystapili do Premiera RP z wnioskiem o przyznanie kol. Wojciechowi Raczukowi renty specjalnej.

 • sprawy emerytalne
 • 5 grudnia 2018

O SPRAWIE OPINII SEJMU NT. USTAWY REPRESYJNEJ POINFORMOWALIŚMY INSTYTUCJE UE

FSSM RP wykonała kolejny krok w sprawie kuriozalnej zmiany opinii Sejmu nt. ustawy represyjnej przygotowanej dla TK. W dniu dzisiejszym stosowna informacja wraz z zestawieniem treści obu opinii została przesłana do szefów instytucji UE oraz europosłów SLD, których możemy chyba spokojnie nazwać "rzecznikami" osób poszkodowanych tą ustawą w Parlamencie Europejskim.

 • sprawy federacji, komunikat
 • 5 grudnia 2018

NIE BĘDZIE ZGROMADZENIA W ROCZNICĘ "UCHWALENIA" USTAWY REPRESYJNEJ

Informujemy, że planowane przez FSSM RP 15 grudnia 2018 r. w przeddzień drugiej rocznicy "uchwalenia" ustawy represyjnej, zgromadzenie środowiska byłych żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych, którym chcieliśmy przypomnieć społeczeństwu o niesprawiedliwości jaka spotkała znaczną część naszych Koleżanek i Kolegów NIE ODBĘDZIE SIĘ!
Każda kolejna organizowana przez FSSM RP manifestacja, gromadziła coraz mniej uczestników. I to jest niestety podstawowy powód, dla którego ww. zgromadzenie zostało odwołane. Nie chcemy, by media, zwłaszcza te nam przeciwne, uznały, że jesteśmy środowiskiem, które nie chce lub nie potrafi się zorganizować i walczyć o swoje prawa.

 • sprawy emerytalne, informacja prawna
 • 3 grudnia 2018

EKWIWALENT ZA NIEWYKORZYSTANY URLOP PO ZMARŁYCH POLICJANTACH I EMERYTACH POLICYJNYCH

Odpowiadamy na kolejne pytanie naszych Koleżanek i Kolegów, tym razem dotyczące możliwości występowania przez małżonków zmarłych policjantów z „Wnioskiem o ponowne ustalenie i wypłacenie ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany urlop wypoczynkowy lub dodatkowy”. 
Przypominamy, że wyrównanie ekwiwalentu przysługuje tylko funkcjonariuszom Policji, którzy służyli po 19 października 2001 r. Oznacza to, że o wypłatę wyrównania za niewykorzystane urlopy mogą ubiegać się b.funkcjonariusze, którzy odeszli na emerytury-renty po ww. dacie i ich spadkobiercy oraz spadkobiercy funkcjonariuszy, którzy w będąc w służbie zmarli po ww. dacie.

 • sprawy emerytalne
 • 30 listopada 2018

OSTATECZNA OPINIA SEJMU NT. USTAWY REPRESYJNEJ - 5 AKT TRAGIKOMEDII

Sprawę opinii Sejmu nt. ustawy represyjnej przygotowywanej dla "Trybunału Konstytucyjnego" w związku z pytaniem prawnym skierowanym tam przez Sąd Okręgowy w Warszawie, opisaliśmy 18 października br. nazywając ją "Tragikomedią w 5 aktach". Właśnie opublikowany został jej 5 akt, na który czekaliśmy, czyli druga (choć pod tą samą sygnaturą akt, co opinia z 5 października 2018 r.), poprawiona na wyraźne żądanie Marszałka Sejmu Marka K. opinia z dn. 23 listopada 2018 r.
Krótką analizę porównawczą tych opinii opublikujemy niebawem, a dziś informujemy o pierwszym z kroków prawnych jakie podejmujemy w reakcji na tę politycznie motywowaną, jawną kpinę z polskiego prawa.  

Copyright © 2017 | Projekt i wykonanie Mariusz Zakrzewski | Inforpol.NET | All Rights Reserved