• Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP
  • ul. Piękna 31/37 lok.100, 00-677 Warszawa
  • email: sekretariat@fssm.pl

POCZYTAJ

KOMUNIKAT (TECHNICZNY) KOMISJI PRAWNEJ FSSM RP

  • sprawy emerytalne
  • 17 grudnia 2020

KOMUNIKAT TECHNICZNY

Na skrzynkę pocztową Komisji Prawnej - zespol.prawny@fssm.pl  napływa codziennie wiele maili, zwłaszcza w ostatnim okresie, kiedy to sądy zaczęły intensywniej zajmować się naszymi sprawami. Duża część z nich zawiera załączniki w postaci dokumentów, niestety najczęściej przesyłanych w formie zdjęć. Zdjęcia wykonywane są w bardzo różny sposób. Przy otwarciu takich dokumentów otrzymujemy bardzo często strony w zupełnie przypadkowej kolejności a niekiedy na stronach nie widać ich numerów. Zdjęcia stron są przesyłane „do góry nogami” w orientacji poziomej lewej, poziomej prawej, pionowej. Powoduje to po naszej stronie konieczność poświęcenia dużej ilości czasu na uporządkowanie tych dokumentów przed zapoznaniem się z ich treścią. Niekiedy jest to kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt stron.  Prosimy wziąć pod uwagę fakt, że w Komisji pracuje jedynie kilka osób jako wolontariusze i nie mamy takich sił i środków, aby tracić czas na porządkowanie przesłanego w ten sposób materiału.

W związku z tym uprzejmie prosimy, aby dokumenty przesyłać nam jedynie w formie scanów i w kolejności zgodnej z numeracją w dokumencie pierwotnym. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy dysponują odpowiednimi urządzeniami. Sądzimy jednak, że przy niewielkim wysiłku i pomocy ze strony bliskich, dzieci, wnuków czy znajomych bądź punktów usługowych jest to możliwe. Przesłanie nam zdjęć w sposób uporządkowany proszę traktować jako wyjątek w sytuacji całkowitej niemożności przesłania scanów dokumentów.

Pragniemy uprzedzić, że dokumenty przesłane chaotycznie, bez właściwej kolejności będziemy zmuszeni pozostawić bez analizy. Z góry dziękujemy za spełnienie naszej prośby.

Komisja Prawna FSSM RP

Wróć

Copyright © 2017 | Projekt i wykonanie Mariusz Zakrzewski | Inforpol.NET | All Rights Reserved