• Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP
 • Krochmalna 32 lok. 35, 00-864 Warszawa
 • email: sekretariat@fssm.pl

Newsletter

Otrzymuj najpopularniejsze informacje na swoją skrzykę e-mail

Konta do wpłat

Składki i darowizny dla FSSM RP

07 1240 6074 1111 0010 3541 0710


Darowizny celowe na walkę
z represyjną ustawą emerytalną

13 1240 6074 1111 0010 7162 7880

POLECAMY

POLECAMY

SPRAWY EMERYTALNE


 • sprawy emerytalne
 • 6 lipca 2018

SPOTKANIE REPRESJONOWANYCH W NOWYM SĄCZU

28.05.2018 r.  w Nowym Sączu odbyło się spotkanie grupy represjonowanych zbrodniczą ustawą z 16.12.2016 r. z dr Henrykiem MAJEWSKIM b. Ministrem Spraw Wewnętrznych i Prezydentem Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP insp. w st. spocz. Zdzisławem CZARNECKIM.

 • sprawy emerytalne
 • 27 czerwca 2018

STAJĄC OKO W OKO Z SUWERENEM WŁADZA TRACI REZON

Organizowane przez PiS w całym kraju spotkania posłów tej partii z wyborcami w ramach tzw. "prekampanii wyborczej", to doskonała okazja do tego, by stanąć twarzą w twarz z tymi "wybrańcami narodu", zadać im kilka "trudnych pytań" i powiedzieć, co myślimy o ich rządach. Pytania o łamanie Konstytucji, niszczenie demokracji, niezależności sądów czy ustawę represyjną wywołują często spore zainteresowanie uczestników tych spotkań, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, gdzie wolne media mają ograniczony zasięg, a ich mieszkańcy, bombardowani kłamliwą propagandą telewizji "publicznej", słyszą wyłącznie o sukcesach różnego rodzaju programów rządowych z plusem w nazwie, czy w zwalczaniu wyimaginowanych "układów".
To, że można i warto je zadawać, udowadniają nasi Koledzy z Podkarpacia - Jacek Mykita i Jarosław Lossan - autor nadesłanego FILMU ze spotkania Beaty Szydło z mieszkańcami Sandomierza w dn. 24 czerwca br.

 • sprawy emerytalne
 • 26 czerwca 2018

ANDRZEJ ROZENEK ODWIEDZIŁ CIESZYN

W dniu 8 czerwca 2018 r. w Cieszynie, z inicjatywy Związku Emerytów i Rencistów Straży Granicznej odbyło się spotkanie z Andrzejem Rozenkiem.  Spotkanie rozpoczęto minutą ciszy dla uczczenia 43 ofiar ustawy represyjnej. Poruszono tematy związane z sytuacją emerytów mundurowych, podkreślono konieczność dalszej integracji środowiska. Andrzej Rozenek przedstawił aktualną sytuację na krajowej scenie politycznej oraz w PE, zaznaczył wagę zbliżających się wyborów samorządowych. Podczas dyskusji głos zabrała Grażyna Piotrowicz, prowadząca w ramach FSSM tzw. „białą księgę” zawierającą listę osób, które poniosły śmierć w efekcie uchwalenia ustawy represyjnej. Spotkanie przebiegało w konwencji luźnej dyskusji. 
Organizatorami spotkania byli: Jan Ogar oraz Mariusz Kosmaty reprezentujący Związek Emerytów i Rencistów Straży Granicznej w Cieszynie. 
W spotkaniu z ramienia Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych w Katowicach, udział wzięli: Beata Wójcik z Koła Miejskiego SEIRP w Sosnowcu oraz Krzysztof Buchacz z Koła nr 12 SEIRP w Katowicach.

 

 • sprawy emerytalne
 • 26 czerwca 2018

KOMISARZ DS. SPRAWIEDLIWOŚCI KE ODPOWIADA NA PISMO EUROPOSŁÓW SLD

7 marca br. Europosłowie SLD Bogusław Liberadzki, Krystyna Łybacka i Janusz Zemke wystosowali do szefów instytucji UE i posłów do Parlamentu Europejskiego pismo, informujące o sytuacji polskich emerytów mundurowych objętych ustawą represyjną (pisaliśmy o tym TUTAJ). Wcześniej dpowiedzieli na nie Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker oraz Dyrektor Agencji Praw Podstawowych UE (FRA) Michael O'Flaherty. Kilka dni temu na pismo Europosłów SLD swoją odpowiedź przesłała Komisarz ds. Sprawiedliwości KE Vera JOUROVA (tłumaczenie dalej).

 • sprawy emerytalne
 • 18 czerwca 2018

"WYBRAŃCY" BOJĄ SIĘ SUWERENA

Formalnie kampania wyborcza powinna się zacząć wraz z ogłoszeniem aktu o zarządzeniu wyborów. Ale w kraju, w którym rządzą kłamstwo i obłuda a prawo jest łamane permanentnie, kto by się takimi drobiazgami przejmował?
W miniony weekend Poseł PiS Stanisław Piotrowicz (oczywiście w ramach niekampanii wyborczej) postanowił spotkać się z wyborcami z Podkarpacia. A że nie lubi odpowiadać na pytania niewygodne dla partii rządzącej, którą reprezentuje i dla siebie osobiście, w Jarosławiu dokonał swoistej selekcji uczestników niby "otwartego" spotkania, o czym przeczytacie dalej w korespondencji naszego Kolegi. Ale w miejscowości Gać nie udało mu się już uniknąć konfrontacji z suwerenem, jak donosi wyborcza.pl
 

 

 • sprawy emerytalne
 • 18 czerwca 2018

PANI PREZYDENTOWA JOLANTA KWAŚNIEWSKA SPOTKAŁA SIĘ Z DELEGACJĄ PAŃ REPRESJONOWANYCH USTAWĄ Z 16 GRUDNIA 2016 R.

Po otrzymaniu kilkunastu listów z życiorysami od kobiet pokrzywdzonych haniebną ustawą z 16 grudnia 2016 r. i wzruszającego Apelu z prośbą o spotkanie, Pani Prezydentowa JOLANTA  KWAŚNIEWSKA  w dniu 13 czerwca br. przyjęła w biurze swojej Fundacji „Porozumienie Bez Barier”, delegację przedstawicieli byłych funkcjonariuszek i funkcjonariuszy, żon emerytowanych funkcjonariuszy oraz wdów po zmarłych funkcjonariuszach służb mundurowych.

 • sprawy emerytalne, informacja prawna
 • 15 czerwca 2018

ZERowe POSZANOWANIE PRAWA

Właśnie mija rok od czasu wydania przez ZER pierwszych decyzji obniżających emerytury i renty na podstawie ustawy represyjnej z 16 grudnia 2016 r. Do października ubiegłego roku wydano ich ponad 55 tys. Ok. 50% z ogólnej liczby poszkodowanych złożyło odwołania od decyzji Dyrektora ZER do Sądu Okręgowego w Warszawie. Odwołania te, zgodnie z obowiązującym prawem, powinny niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 30 dni od dnia ich złożenia, trafić do ww. Sądu. Tymczasem do dnia dzisiejszego dotarło tam (jedynie) ok. 11 tys., czyli mniej więcej połowa z nich. 
Oznacza to, że instytucjonalna pogarda dla nas jako obywateli i należnych nam praw zaczyna nabierać charakteru systemowego. Za niechlubnym przykładem najwyższych urzędników państwowych i być może za ich cichym przyzwoleniem, na ignorowanie prawa pozwalają sobie także urzędnicy niższego szczebla. Nie musimy, nie chcemy i nie będziemy się na to godzić. Tyle, że środki prawne, możliwe do wykorzystania przez nas w obecnej sytuacji, mogą okazać się mało skuteczne. Mimo wszystko będziemy robić swoje

 • sprawy emerytalne
 • 14 czerwca 2018

TK ODPOWIEDZIAŁ - NADAL NIE NIE WIEMY NAJWAŻNIESZEGO

Otrzymaliśmy odpowiedź Trybunału Konstytucyjnego na nasze wystąpienie o udzielenie informacji publicznej z 17 maja br, Niestety nie dowiedzieliśmy się najważniejszego, czyli tego, kiedy TK zajmie się " łaskawie" sprawą zgodności ustawy represyjnej z 16 grudnia 2016 r. z Konstytucją.

 • sprawy emerytalne
 • 11 czerwca 2018

WIELKA LUSTRACJA ŻOŁNIERZY

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że PIS-ka władza jednak szykuje się do bezpardonowego wsadzenia swoich lepkich łap do kieszeni znacznej części emerytów i rencistów wojskowych. Za nic ma miażdżące opinie autorytetów prawniczych, w tym uznanych konstytucjonalistów, a nawet stanowisko sędziów SO w Warszawie, na temat represyjnej ustawy z 16 grudnia 2016 r. dot. emerytów i rencistów policyjnych. Przygotowuje się do przepchnięcia przez Parlament RP bliźniaczo represyjnej wojskowej ustawy emerytalnej, której projekt, równie krytycznie oceniony przez Biuro Analiz Sejmowych, „leżakuje” w czeluściach Sejmu już od ok. roku. Kiedy to nastąpi? Otóż może nastąpić w każdej chwili, Na pewno PiS nie będzie czekać na wyrok TK w sprawie zgodności z Konstytucją RP represyjnej policyjnej ustawy emerytalnej - to może potrwać baaardzo dłuuugo, a zresztą o to orzeczenie raczej się martwić nie musi. Tymczasem przed nami w zasadzie nieustająca półtoraroczna kampania wyborcza (najpierw wybory samorządowe, następnie do Parlamentu UE, a potem do Parlamentu RP). Gdy z jakiegoś powodu słupek poparcia dla partii rządzącej zacznie maleć, przyjdzie czas, by „ciemnemu ludowi” rzucić kiełbasę wyborczą. Cóż z tego, że nieświeżą, spleśniałą, pełną jadu, nienawiści i „zawiniętą” w propagandowe kłamstwa i półprawdy. I będzie to akcja błyskawiczna, jako że PiS, to specjaliści od „biegunki” legislacyjnej.
Prezentujemy artykuł pt: „Wielka Lustracja”, autorstwa Sekretarza Generalnego ZG ZŻWP płk w st. spocz. Henryka Budzyńskiego, który ukazał się w weekendowym wydaniu (8-10.06.2018 r.) „Trybuny”.

 • sprawy emerytalne, informacja prawna
 • 7 czerwca 2018

EMERYTURY POLICYJNEJ NIE MOŻNA ODZIEDZICZYĆ - ANEKS

Cieszy nas, że publikowane na naszej stronie INFORMACJE PRAWNE są czytane i to często z ogromną wnikliwością. Świadczą o tym m.in. komentarze na Facebooku dot. ostatniej, zatytuowanej: EMERYTURY POLICYJNEJ NIE MOŻNA ODZIEDZICZYĆ, w których komentujący zwrócili uwagę, że oględnie rzecz ujmując, "pominęła ona ważny aspekt zagadnienia", wynikający z art. 136 ustawy dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych
Niniejszy Aneks do tej Informacji powinien te wątpliwości wyjaśnić.

Copyright © 2017 | Projekt i wykonanie Mariusz Zakrzewski | Inforpol.NET | All Rights Reserved