• Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP
 • Krochmalna 32 lok. 35, 00-864 Warszawa
 • email: sekretariat@fssm.pl

Newsletter

Otrzymuj najpopularniejsze informacje na swoją skrzykę e-mail

Konta do wpłat

Składki i darowizny dla FSSM RP

07 1240 6074 1111 0010 3541 0710


Darowizny celowe na walkę
z represyjną ustawą emerytalną

13 1240 6074 1111 0010 7162 7880

POLECAMY

POLECAMY

Z ŻYCIA FEDERACJI


Po 6-ciu miesiącach od opublikowania, "Aktualność" jest przenoszona do ARCHIWUM.

Wróć
 • sprawy federacji, komunikat
 • 24 czerwca 2019

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA ZARZĄDU FSSM RP W DN. 23.05.2019 R.

Prezentujemy Protokół z Posiedzenia Zarządu FSSM RP, które odbyło się 23 maja 2019 r. 
Na zaproszenie Prezydenta FSSM RP, w części Posiedzenia uczestniczyły panie: Małgorzata Zdrodowska - Dyrektor ZER MSWiA , Ewa Bogucka-Łopuszyńska – Naczelnik Wydziału Obsługi Prawnej ZER oraz Teresa Kozoń-Konter - Naczelnik Wydziału Analiz, Statystyk i Koordynacji Międzynarodowej ZER, które starały się odpowiedzieć na pytania zadawane przez członków Zarządu i Komisji Prawnej FSSM RP.

 • sprawy federacji
 • 10 czerwca 2019

ZŻWP APELUJE DO PREZYDENTA RP

W ślad za stroną internetową Związku Żołnierzy Wojska Polskiego publikujemy pismo Prezesa Związku płk Marka Bielca do Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy w sprawie usuwania z przestrzeni publicznej pomników i tablic upamiętniających żołnierzy 1. i 2. Armii Wojska Polskiego.

 • sprawy federacji
 • 22 maja 2019

WARSZTATY SZKOLENIOWE "TRZEŹWO PRACUJĘ"

Informujemy, że na adres FSSM RP wpłynęła oferta szkoleniowa Europejskiego Centrum Inicjatyw w Naukach Sądowych, dotycząca możliwości przeprowadzenia bezpłatnych, 8-godzinnych warsztatów w ramach Programu Profilaktycznego „Trzeźwo pracuję”. Ofertę przesłaliśmy do wszystkich organizacji-członków Federacji i to one będą przyjmować zgłoszenia chętnych do wzięcia udziału w tych warsztatach i koordynować ich organizowanie z oferentem.
FSSM RP nie będzie prowadzić bezpośredniej rekrutacji chętnych.

 • sprawy federacji
 • 30 kwietnia 2019

WIELKA MAJÓWKA

Przed nami "Wielka Majówka".
1 maja delegacja FSSM RP złoży wiązankę kwiatów pod pomnikiem Ignacego Daszyńskiego w Warszawie podczas Pikniku Europejskiego organizowanego przez SLD, na który w imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich chętnych.

Poza tym czynimy ostatnie ustalenia organizacyjne i "ładujemy akumulatory" przed spotkaniami przedwyborczymi w nadchodzącym tygodniu, który zapowiada się na niezwykle intensywny, bowiem przedstawiciele Federacji wezmą udział w spotkaniach w: Częstochowie, Warszawie, Białej  Podlaskiej, Bielsku-Białej, Kielcach, Legionowie, Łodzi, Myślęcinku, podlubelskiej Okunince i Żaganiu
(szczegóły wkrótce).  

 • sprawy federacji
 • 25 kwietnia 2019

ZMARŁ GEN. RYSZARD ŻUCHOWSKI

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym zmarł gen. bryg. Ryszard ŻUCHOWSKI, żołnierz, saper, dowódca i kolega, wieloletni działacz Stowarzyszenia Saperów Polskich, Klubu Generałów Wojska Polskiego i Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP.
CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

 • sprawy federacji
 • 16 kwietnia 2019

INFORMACJA Z POSIEDZENIA PREZYDIUM PZiSSMWM

11 kwietnia 2019 r. odbyło się posiedzenie Prezydium Porozumienia Związków i Stowarzyszeń Służb Mundurowych Województwa Małopolskiego. Uczestnicy posiedzenia przekazali informacje o działalności swoich związków i stowarzyszeń na przestrzeni pierwszego kwartału 2019 r. Uwypuklili tylko te zagadnienia, które są istotne w codziennej działalności i egzystencji nie tylko związku czy stowarzyszenia, ale przede wszystkim dalszego losu członków tych organizacji służb mundurowych, których objęła ustawa „represyjna”.
Podjęli także decyzję o wystosowania "Listu poparcia dla protestu małopolskich nauczycieli",

 • sprawy federacji
 • 9 kwietnia 2019

POPIERAMY PROTEST NAUCZYCIELI !

My, emeryci, ludzie z dużym doświadczeniem życiowym, pamiętający jak edukacja w Polsce wyglądała kilkadziesiąt lat temu i jak się od tamtego czasu zmieniła, możemy tę zmianę najlepiej ocenić. I nie jest to ocena dobra. Pomimo tego, że dziś, dzięki olbrzymiemu skokowi technologicznemu i dużo łatwiejszemu dostępowi do znacznie szerszego spektrum wiedzy nauczanie stało się łatwiejsze, mamy wrażenie, że jakość kształcenia dzieci i młodzieży spadła. Nietrafne i nieskuteczne reformy strukturalne i programowe, to nie jedyne przyczyny takiego stanu rzeczy. Istotną rolę odgrywa także spadek prestiżu zawodu nauczyciela spowodowany  m.in. niskimi zarobkami. 
​Dlatego w pełni popieramy protest środowiska nauczycielskiego. Jeżeli chcemy mieć dobrze wykształconych młodych Polaków, musimy dobrze płacić ich nauczycielom. 

 • sprawy federacji, komunikat
 • 6 marca 2019

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA ZARZĄDU FSSM RP W DN. 21.02.2019 R.

Zgodnie ze zwyczajem, publikujemy Protokół z kolejnego posiedzenia Zarządu FSSM RP, które odbyło się 21 lutego 2019 r. Obok spraw organizacyjnych, omawiano i oceniano dotychczasowe działania Federacji, aktywność struktur terenowych organizacji sfederowanych i ogółem środowiska "mundurowych" oraz oczywiście kierunki działań w nadchodzących wyborach do Europarlamentu.

 • sprawy federacji
 • 9 lutego 2019

ANDRZEJ ROZENEK I ZDZISŁAW CZARNECKI ODWIEDZILI RZESZÓW

Dziś w Rzeszowie z działaczami i sympatykami SLD oraz represjonowanymi mundurowymi z Podkarpacia spotkali się m.in. Andrzej Rozenek i Zdzisław Czarnecki i przy okazji udzielili króciutkich wywiadów naszemu koledze Jackowi Mykicie, które można obejrzeć na facebookowym kanale filmowym Video-KOD. Ale dla ułatwienia - wywiad ze Zdzisławem Czarneckim TUTAJ, a z Andrzejem Rozenkiem TUTAJ.

 • sprawy federacji, komunikat
 • 7 lutego 2019

OŚWIADCZENIE PREZYDENTA FSSM RP

Koleżanki i Koledzy!
W internecie, na różnych zamkniętych grupach facebookowych i forach dyskusyjnych, od kilku dni krąży informacja o organizowaniu przez bliżej nieznane nam osoby spotkania b. funkcjonariuszy represjonowanych ustawą z 16 grudnia 2016 r., które ma się odbyć w sobotę, 16 bm. w Łodzi. Podobno ma to być spotkanie założycielskie przyszłej organizacji zrzeszającej osoby represjonowane, które pełniły służbę po 1990 r. Jednocześnie do wielu represjonowanych trafiły sms-y zachęcające do udziału w tym spotkaniu i sugerujące, że ich autorami są osoby związane z FSSM RP.
W związku z powyższym oświadczamy, że Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP nie jest pomysłodawcą, organizatorem ani w żaden inny sposób zaangażowana w realizację tego projektu. Jednocześnie zdecydowanie protestujemy przeciwko podszywaniu się pod Federację, członków jej Zarządu lub działaczy, przy kolportowaniu jakichkolwiek informacji.

Copyright © 2017 | Projekt i wykonanie Mariusz Zakrzewski | Inforpol.NET | All Rights Reserved