• Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP
 • Krochmalna 32 lok. 35, 00-864 Warszawa
 • email: sekretariat@fssm.pl

Newsletter

Otrzymuj najpopularniejsze informacje na swoją skrzykę e-mail

Konta do wpłat

Składki i darowizny dla FSSM RP

07 1240 6074 1111 0010 3541 0710


Darowizny celowe na walkę
z represyjną ustawą emerytalną

13 1240 6074 1111 0010 7162 7880

POLECAMY

POLECAMY

AKTUALNOŚCI


 • sprawy federacji
 • 25 września 2018

KONGRES SŁUŻB MUNDUROWYCH W KOŁOBRZEGU

„Odwrócimy krzywdzącą i opartą na odpowiedzialności zbiorowej ustawę dyskryminacyjną” – zapowiedział wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, Tomasz Siemoniak podczas Kongresu Służb Mundurowych, który odbył się w piątek 21 września w Kołobrzegu. Celem spotkania – jak zapowiadali organizatorzy – była „obrona mundurowych pokrzywdzonych przez działania Prawa i Sprawiedliwości”.
Relacje z Kongresu na stronie SEiRSG oraz portalu informacje.kolobrzeg.pl
My publikujemy list min. Andrzeja Milczanowskiego do uczestników Kongresu

 • sprawy federacji
 • 15 września 2018

APEL UCZESTNIKÓW KORD DO POLICJANTÓW

Publikujemy Apel uczestników Konferencji Obywatelskich Ruchów Demokratycznych skierowany do policjantów, aby realizując swoje zadania służbowe przestrzegali obowiązującego prawa i nie okazywali nadgorliwości, a w szczególności nie powinni zachowywać sie agresywnie i prowokacyjnie.
Nie jest to pierwszy głos w tej sprawie (że przypomnijmy "Apel Obywatelski ws. prób wykorzystywania policji do celów partyjnych"), co świadczy o tym, że problem istnieje i ma ogromnie negatywny wpływ na wizerunek policji. My, byli funkcjonariusze, a zwłaszcza ci z nas, którzy po 1990 roku ciężko pracowali, by zbudować wysokie w ostatnich latach zaufanie społeczne do policji, patrzymy na to z wielkim niepokojem. Popsuć, to co dobre jest bardzo łatwo, a naprawić - trudno.

 • sprawy emerytalne
 • 11 września 2018

RPO INTERWENIUJE W ZWIĄZKU Z BEZCZYNNOŚCIĄ ZER

22 sierpnia 2018 r. Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do Ministra Sprawiedliwości o podjęcie prac nad wprowadzeniem do przepisów prawa polskiego skutecznych środków prawnych, pozwalających stronie postępowania określonego w art. 477 §2 k.p.c. zwalczać nieuzasadnioną zwłokę organu rentowego w tym postępowaniu.

 • sprawy federacji
 • 10 września 2018

MSZE ŚW. W INTENCJI ZMARŁYCH EMERYTÓW - OFIAR USTAWY REPRESYJNEJ (cd)

Pamiętacie Państwo prośbę o odprawienie Mszy św. w intencji "ZMARŁYCH EMERYTÓW I RENCISTÓW MUNDUROWYCH, KTÓRYM OBNIŻONO ŚWIADCZENIA ZA SŁUŻBĘ NA RZECZ PAŃSTWA TOTALITARNEGO z jaką Kol. Jerzy Misiewicz zwrócił się do wszystkich Kurii Biskupich w Polsce?
Z radością informujemy, że po Kardynale Kazimierzu Nyczu i Biskupie Polowym WP Józefie Guzdku, Msze św. w tej intencji odprawili także Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski oraz Arcybiskup Metropolita Szczecińsko-Kamieński Andrzej Dzięga. 
Serdeczne Bóg Zapłać.

 • sprawy emerytalne
 • 10 września 2018

SPRAWA H.MROZIŃSKI vs DYREKTOR ZER

Kilkadziesiąt osób poszkodowanych ustawą represyjną wspólnie z kandydatem na Prezydenta Warszawy Andrzejem Rozenkiem wspierało  w piątek, 7 bm  w Sądzie Rejonowym w Warszawie naszego kol. Henryka Mrozińskiego podczas rozprawy, na której Sąd miał rozpatrzyć jego zażalenie na postanowienie prokuratury o odmowie wszczęcia postępowania w zw. ze złożonym przez niego zawiadomieniem o popełnieniu przez Dyrektora ZER MSWiA przestępstw z art. 231 §1 i 271 §1 k.k. przy wydawaniu Decyzji obniżającej mu emeryturę.  Ponieważ Sąd wyłączył jawność posiedzenia, kol. Mroziński wystąpił z wnioskiem o jego rejestrację audiowizualną. Sąd przychylił się do tego wniosku i ze względu na konieczność przygotowania się do jego realizacji, wyznaczył nowy termin posiedzenia. Odbędzie się ono 26 października 2018 r. o godz. 8:45.
(wypowiedź Henryka Mrozińskiego)   

 • sprawy federacji, komunikat
 • 4 września 2018

PREZYDENT FSSM RP CZŁONKIEM KOMITETU OBYWATELSKIEGO PRZY LECHU WAŁĘSIE

2 września 2018 r. podczas zorganizowanej przez Komitet Obywatelski przy Lechu Wałęsie konferencji na temat udziału obywateli w kontroli wyborów i pracy w komisjach wyborczych, Prezydent FSSM RP Zdzisław Czarnecki przyjął zaproszenie do pracy w tym Komitecie.
To oczywiście także zaproszenie dla wszystkich byłych i obecnych żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych, którzy z działaniami Federacji się utożsamiają.
O konieczności "patrzenia na ręce" obecnej władzy podczas wszystkich nadchodzących wyborów dyskutowano już podczas III Kongresu FSSM RP. To niestety konieczne w stytuacji, gdy władza zmieniając prawo wyborcze, zamiast czynić je jak najbardziej transparentnym, wprowadza zapisy stwarzające pole do nadużyć.

 • sprawy emerytalne, informacja prawna
 • 4 września 2018

POZWY INDYWIDUALNE - UZUPEŁNIENIE

Z poprzednich komunikatów Komisji Prawnej FSSM RP dot. problematyki pozwów zbiorowych oraz w sprawie działań prawnych przeciwko Premierowi M.Morawieckiemu w zw. z jego oszczerstwami pod adresem byłych funkcjonariuszy służb mundurowych objętych ustawą represyjną, które padły z jego ust 4 lipca 2018 r. w Strasburgu, wiemy, że skargi o popełnienie przestępstwa określonego w art. 212 k.k. oraz powództwa o ochronę dóbr osobistych, na podstawie art. 24 k.c. mogą wnosić do sądów wyłącznie osoby indywidualne.  W dzisiejszym uzupełnieniu, Komisja zwraca m.in. uwagę na aspekt finansowy takich postępowań sądowych, który zwłaszcza w przypadku przegranej skarżącego/powoda, może okazać się niebagatelny.

 • sprawy federacji, komunikat
 • 22 sierpnia 2018

MORAWIECKI KŁAMAŁ W BRUKSELI - cd.

Nawiązując do wcześniejszego Komunikatu Prezydenta FSSM dot. wystąpienia Premiera Rządu RP - M. Morawieckiego w Parlamencie Europejskim w Strasburgu w dniu 4 lipca 2018 r. i zapowiedzianych działań prawnych, adekwatnych do oszczerstw sformułowanych pod naszym adresem przez ww., informujemy niniejszym o aktualnym stanie sprawy.

 • sprawy federacji
 • 21 sierpnia 2018

PAMIĘTAJMY O TYCH, CO ODCHODZĄ SPOŚRÓD NAS

O śmierci naszych Kolegów, z którymi wspólnie służyliśmy Polsce przez wiele lat, dowiadujemy się często poniewczasie. Żałujemy wówczas, że nie pożegnaliśmy ich osobiście. A przecież chyba każdy z nas ma nadzieję, że w naszej ostatniej drodze, obok najbliższych, będą nam towarzyszyć wszyscy ci, w których pamięci dobrze się zapisaliśmy.
By tak się działo, uruchomiliśmy stronę ODESZLI NA WIECZNĄ SŁUŻBĘ, na której będziemy zamieszczać nekrologi i epitafia dla zmarłych żołnierzy, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych wojska i służb mundurowych nadesłane na adres nekrologi@fssm.pl.

 • sprawy federacji
 • 15 sierpnia 2018

ŻOŁNIERSKA KREW MA TYLKO JEDEN KOLOR

W „Historii Polski wg PiS”  nie ma dla nich godnego miejsca. Tak, jakby krew przelana przez nich na szlaku bojowym od Lenino do Berlina miała inny kolor, niż krew żołnierzy gen. Andersa, Maczka, Sosabowskiego, czy żołnierzy Armii Krajowej. Powoli stają się "Żołnierzami Zapomnianymi".
Nie możemy na to pozwolić. 
W dniu Święta Wojska Polskiego, kandydat na Prezydenta m.st. Warszawy Andrzej Rozenek oraz przedstawiciele Związku Żołnierzy Wojska Polskiego i Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP złożyli kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego.

Copyright © 2017 | Projekt i wykonanie Mariusz Zakrzewski | Inforpol.NET | All Rights Reserved