• Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP
  • ul. Piękna 31/37 lok.100, 00-677 Warszawa
  • email: sekretariat@fssm.pl

Newsletter

Otrzymuj najpopularniejsze informacje na swoją skrzykę e-mail

Konta do wpłat

Składki i darowizny dla FSSM RP

07 1240 6074 1111 0010 3541 0710


Darowizny celowe na walkę
z represyjną ustawą emerytalną

13 1240 6074 1111 0010 7162 7880

POLECAMY

POLECAMY

APEL DO POLICJANTÓW

  • sprawy federacji
  • 13 maja 2020

Warszawa, 12.05.2020 r.

Koleżanki i Koledzy

Policjanci i funkcjonariusze służb!

Obserwując obecną sytuację w naszym Kraju oraz liczne przykłady wykorzystywania policjantów i funkcjonariuszy do realizacji doraźnych celów politycznych, jesteśmy głęboko zaniepokojeni o Wasz los po zmianie władzy, która wcześniej czy później nastąpi. Każda władza kiedyś odchodzi. Taki jest rytm życia społeczno-politycznego. 

Pamiętając o tym oczywistym zjawisku wykonujcie zlecone Wam zadania służbowe zgodnie z przepisami prawa, z jego duchem i zdrowym życiowym rozsądkiem. Pamiętajcie też o zasadach zapisanych w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. Nie dajcie się uwikłać w działania polityczne, w tym w rozpędzanie pokojowych demonstracji tylko dlatego, że są nie po myśli rządzących. Bądźcie wierni złożonej rocie ślubowania służąc Narodowi oraz strzegąc bezpieczeństwa Państwa i jego Obywateli. Wczuwajcie się w emocje ludzi i starajcie się je rozumieć.

Jako starsi Wasi Koledzy przestrzegamy! Uważajcie, aby w przyszłości nie spotkał Was taki los, jaki dotknął tysiące byłych policjantów i funkcjonariuszy,   a naszych Koleżanek i Kolegów. Z powodów czysto politycznych, bez udowodnienia jakiekolwiek winy oraz bez wyroku sądowego, zostali pozbawieni należnych im świadczeń emerytalnych i zepchnięci na skraj ubóstwa. Zdecydowała o tym wola polityczna partii rządzącej, podszyta chęcią irracjonalnej zemsty i potrzebą wskazania „wroga” do napiętnowania w imię tzw. „sprawiedliwości społecznej”. Niedopuszczalna w demokratycznym państwie prawa odpowiedzialność zbiorowa stała się faktem. 
Pamiętajcie! Kiedyś społeczeństwo musi dokonać koniecznych rozliczeń i każdy stanie w obliczu Jego osądu. Nie możecie liczyć na wsparcie swoich przełożonych. Oni zajmą się tylko sobą.

Myśląc o tym, wyciągnijcie wnioski z naszych tragicznych doświadczeń. Uczcie się na naszych błędach, których nie wszyscy z nas byli w stanie uniknąć. 

 

Przewodniczący
Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP

Zdzisław Czarnecki

 

__________________
Apel w formacie .pdf

Wróć

Copyright © 2017 | Projekt i wykonanie Mariusz Zakrzewski | Inforpol.NET | All Rights Reserved