• Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP
 • Krochmalna 32 lok. 35, 00-864 Warszawa
 • email: sekretariat@fssm.pl

Newsletter

Otrzymuj najpopularniejsze informacje na swoją skrzykę e-mail

Konta do wpłat

Składki i darowizny dla FSSM RP

07 1240 6074 1111 0010 3541 0710


Darowizny celowe na walkę
z represyjną ustawą emerytalną

13 1240 6074 1111 0010 7162 7880

POLECAMY

POLECAMY

Aktualności

 • sprawy federacji, komunikat

MORAWIECKI KŁAMAŁ W BRUKSELI

Podczas debaty o przyszłości wspólnoty europejskiej w Parlamencie Europejskim w dniu 4 lipca 2018 r. Premier Rządu Rzeczypospolitej Polskiej, a zarazem czołowy przedstawiciel obecnej większości sejmowej, w swoim wystąpieniu przekroczył wszelkie granice kłamstwa i manipulacji. Dość tego. Tej sprawie "nie odpuścimy" i podejmiemy odpowiednie kroki prawne.

 • sprawy federacji, komunikat
 • 28 czerwca 2018

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA ZARZĄDU FSSM RP W DN. 21.06.2018 R.

Publikujemy PROTOKÓŁ z  posiedzenia Zarządu Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP, które odbyło się w dniu 21 czerwca 2018 r. w Warszawie.
W Protokole m.in. informacja nt. realizacji postanowień III Kongresu FSSM RP i zadań Federacji w najbliższym okresie.

 • sprawy emerytalne
 • 27 czerwca 2018

STAJĄC OKO W OKO Z SUWERENEM WŁADZA TRACI REZON

Organizowane przez PiS w całym kraju spotkania posłów tej partii z wyborcami w ramach tzw. "prekampanii wyborczej", to doskonała okazja do tego, by stanąć twarzą w twarz z tymi "wybrańcami narodu", zadać im kilka "trudnych pytań" i powiedzieć, co myślimy o ich rządach. Pytania o łamanie Konstytucji, niszczenie demokracji, niezależności sądów czy ustawę represyjną wywołują często spore zainteresowanie uczestników tych spotkań, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, gdzie wolne media mają ograniczony zasięg, a ich mieszkańcy, bombardowani kłamliwą propagandą telewizji "publicznej", słyszą wyłącznie o sukcesach różnego rodzaju programów rządowych z plusem w nazwie, czy w zwalczaniu wyimaginowanych "układów".
To, że można i warto je zadawać, udowadniają nasi Koledzy z Podkarpacia - Jacek Mykita i Jarosław Lossan - autor nadesłanego FILMU ze spotkania Beaty Szydło z mieszkańcami Sandomierza w dn. 24 czerwca br.

 • sprawy emerytalne, informacja prawna
 • 15 czerwca 2018

ZERowe POSZANOWANIE PRAWA

Właśnie mija rok od czasu wydania przez ZER pierwszych decyzji obniżających emerytury i renty na podstawie ustawy represyjnej z 16 grudnia 2016 r. Do października ubiegłego roku wydano ich ponad 55 tys. Ok. 50% z ogólnej liczby poszkodowanych złożyło odwołania od decyzji Dyrektora ZER do Sądu Okręgowego w Warszawie. Odwołania te, zgodnie z obowiązującym prawem, powinny niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 30 dni od dnia ich złożenia, trafić do ww. Sądu. Tymczasem do dnia dzisiejszego dotarło tam (jedynie) ok. 11 tys., czyli mniej więcej połowa z nich. 
Oznacza to, że instytucjonalna pogarda dla nas jako obywateli i należnych nam praw zaczyna nabierać charakteru systemowego. Za niechlubnym przykładem najwyższych urzędników państwowych i być może za ich cichym przyzwoleniem, na ignorowanie prawa pozwalają sobie także urzędnicy niższego szczebla. Nie musimy, nie chcemy i nie będziemy się na to godzić. Tyle, że środki prawne, możliwe do wykorzystania przez nas w obecnej sytuacji, mogą okazać się mało skuteczne. Mimo wszystko będziemy robić swoje

 • sprawy emerytalne
 • 14 czerwca 2018

TK ODPOWIEDZIAŁ - NADAL NIE NIE WIEMY NAJWAŻNIESZEGO

Otrzymaliśmy odpowiedź Trybunału Konstytucyjnego na nasze wystąpienie o udzielenie informacji publicznej z 17 maja br, Niestety nie dowiedzieliśmy się najważniejszego, czyli tego, kiedy TK zajmie się " łaskawie" sprawą zgodności ustawy represyjnej z 16 grudnia 2016 r. z Konstytucją.

Copyright © 2017 | Projekt i wykonanie Mariusz Zakrzewski | Inforpol.NET | All Rights Reserved