• Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP
  • ul. Piękna 31/37 lok.100, 00-677 Warszawa
  • email: sekretariat@fssm.pl

Newsletter

Otrzymuj najpopularniejsze informacje na swoją skrzykę e-mail

Konta do wpłat

Składki i darowizny dla FSSM RP

07 1240 6074 1111 0010 3541 0710


Darowizny celowe na walkę
z represyjną ustawą emerytalną

13 1240 6074 1111 0010 7162 7880

POLECAMY

POLECAMY

PODZIĘKOWANIA DLA BYŁYCH EUROPOSŁÓW SLD

  • sprawy federacji
  • 16 kwietnia 2019

Szanowna Pani Posłanka
dr KRYSTYNA ŁYBACKA

Szanowny Pan Poseł
dr JANUSZ  ZEMKE

W czasie swojej wieloletniej pracy na rzecz Polski i jej obywateli, zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej, wyróżniali się Państwo pracowitością, szacunkiem dla wyborców oraz ich dobrze pojętym interesem.

Pracując w polskim Parlamencie, jako członkowie m.in. Komisji Obrony Narodowej i Komisji do Spraw Służb Specjalnych, mieliście Państwo okazję poznać szerokie spektrum problemów dot. służb mundurowych, a zwłaszcza blaski i cienie służby.

Pragniemy wyrazić wdzięczność i zarazem podziękować Państwu za okazane wsparcie, zaangażowanie i wszelkie działania, które podejmowaliście na rzecz całego środowiska obecnych i byłych żołnierzy i i funkcjonariuszy śłużb mundurowych oraz ich rodzin.

Szczególnie w ostatnim latach, Wasza wiedza była ogromnym wsparciem, zwłaszcza dla emerytów mundurowych, w sprawie dla nas tak fundamentalnej, jaką jest obrona praw funkcjonariuszy represjonowanych "ustawą" z 16 grudnia 2016 r.

Szczególne podziękowania należą się Państwu, za działania podejmowane w tej sprawie na forum Parlamentu Europejskiego.
Dziękujemy za zorganizowanie wspólnie z prof. Bogusławem Liberadzkim, 28 lutego 2018 r. w Parlamencie Europejskim w Brukseli wysłuchania pt. ”Represje wobec emerytowanych funkcjonariuszy policji i żołnierzy w Polsce”, na którym eurodeputowani z 4 komisji PE, po zapoznaniu się z przedstawionymi przez delegację FSSM RP aspektami prawnymi i tragicznymi skutkami ustawy represyjnej oraz wypowiedziami przedstawicieli represjonowanych funkcjonariuszy uznali, że łamanie podstawowych praw obywateli jest to nie tylko wewnętrznym problem Polski, ale całej Unii Europejskiej.
Dziękujemy za wystąpienie z wnioskiem do Przewodniczących Komisji Europejskiej o podjęcie przez KE rozmów z polskim rządem w sprawie ustawy represyjnej, która narusza zasady demokratycznego państwa prawa.

Jesteśmy Wam niezmiernie wdzięczni, że znaleźliście czas i zechcieliście zaangażować się w nasze sprawy. 

Mamy nadzieję, że nadal będziecie Państwo aktywni w życiu politycznym i społecznym kraju i jesteśmy przekonani, że Wasze zaangażowanie, mądrość, empatia i chęć działania społecznego zostaną docenione i wykorzystane w jeszcze wielu projektach dla dobra Polski i jej obywateli.

Jesteście naszymi WIELKIMI PRZYJACIÓŁMI !

 


Opr. E. Macek i B. Wójcik - ZW SEiRP Katowice
(patrz także TUTAJ)

Wróć

Copyright © 2017 | Projekt i wykonanie Mariusz Zakrzewski | Inforpol.NET | All Rights Reserved